Original: $399.00
-65%$399.00
$139.65The Story
Grill in even the tightest of spaces with the Gem 310 BBQ. Like all Broil King BBQs, the Gem 320 is built for performance at a great value, offering 426 sq. in. of cooking space and 24,000 BTUs of firepower in a small package. This grill is definitely a "Gem" to behold!
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane or Natural Gas |
| # of Main Burners: | 3 |
| Main Burner BTUs: | 24,000 |
| Primary Cooking Space: | 294 sq. in. |
| Warming Rack Space: | 132 sq. in. |
| Total Cooking Space: | 426 sq. in. |
| Cooking Grill Grates Type: | Stainless Steel |
| Warranty: | Limited Lifetime 10 Years Cookbox 5 Years Burner 2 Years Parts |
Assembled Dimensions:
| Height: | 42.6" |
| Width: | 21" |
| Length: | 45.3" |
| Weight: | 68 lb |
Documents:
| Assembly Manual: | Link |
| Owner's Manual: | Link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Grill in even the tightest of spaces with the Gem 310 BBQ. Like all Broil King BBQs, the Gem 320 is built for performance at a great value, offering 426 sq. in. of cooking space and 24,000 BTUs of firepower in a small package. This grill is definitely a "Gem" to behold!
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane or Natural Gas |
| # of Main Burners: | 3 |
| Main Burner BTUs: | 24,000 |
| Primary Cooking Space: | 294 sq. in. |
| Warming Rack Space: | 132 sq. in. |
| Total Cooking Space: | 426 sq. in. |
| Cooking Grill Grates Type: | Stainless Steel |
| Warranty: | Limited Lifetime 10 Years Cookbox 5 Years Burner 2 Years Parts |
Assembled Dimensions:
| Height: | 42.6" |
| Width: | 21" |
| Length: | 45.3" |
| Weight: | 68 lb |
Documents:
| Assembly Manual: | Link |
| Owner's Manual: | Link |






















