
Original: $1,109.00
-65%$1,109.00
$388.15The Story
Create a uniform look throughout your outdoor kitchen using our 48" double access doors. Made of 304 stainless steel and featuring soft-closing doors it will be the perfect additon to any outdoor Crown Verity kitchen.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Material: | Stainless Steel |
Dimensions:
| Overall Height: | 14.731" |
| Overall Width: | 53.125" |
| Cutout Height: | 12.125" |
| Cutout Width: | 53.135" |
| Cutout Depth: | 3.813" |
Documents:
| Spec Sheet: | Link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Create a uniform look throughout your outdoor kitchen using our 48" double access doors. Made of 304 stainless steel and featuring soft-closing doors it will be the perfect additon to any outdoor Crown Verity kitchen.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Material: | Stainless Steel |
Dimensions:
| Overall Height: | 14.731" |
| Overall Width: | 53.125" |
| Cutout Height: | 12.125" |
| Cutout Width: | 53.135" |
| Cutout Depth: | 3.813" |
Documents:
| Spec Sheet: | Link |
























