
The Story
Create a uniform look throughout your Crown Verity outdoor kitchen using our Large Built-In Cabinet. Made of 304 stainless steel construction, this built-in component will increase the storage space in your outdoor kitchen. This open storage cabinet can hold larger items that a traditional drawer cabinet does not allow.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Color: | Stainless steel |
Dimensions:
| Overall Height: | 29.234" |
| Overall Width: | 21.562" |
| Cutout Height: | 26.625" |
| Cutout Width: | 18.938" |
| Cutout Depth: | 23" |
Documents:
| Spec Sheet: | Link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Create a uniform look throughout your Crown Verity outdoor kitchen using our Large Built-In Cabinet. Made of 304 stainless steel construction, this built-in component will increase the storage space in your outdoor kitchen. This open storage cabinet can hold larger items that a traditional drawer cabinet does not allow.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Color: | Stainless steel |
Dimensions:
| Overall Height: | 29.234" |
| Overall Width: | 21.562" |
| Cutout Height: | 26.625" |
| Cutout Width: | 18.938" |
| Cutout Depth: | 23" |
Documents:
| Spec Sheet: | Link |














