
Original: $4,382.00
-65%$4,382.00
$1,533.70The Story
The Infinite Series side burner is perfect for increasing the cooking capabilities of any Crown Verity outdoor kitchen. This unit has two (2) 15,000 BTUH burners with a cabinet and two single drawers below. Includes stainless steel cover.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Color: | Stainless steel |
| Number of Burners: | Two |
| Maximum BTUs: | 30,000 |
| Ignition System: | Battery |
Dimensions:
| Overall Height: | 36.039" |
| Overall Width: | 21.562" |
| Overall Depth: | 26.44" |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The Infinite Series side burner is perfect for increasing the cooking capabilities of any Crown Verity outdoor kitchen. This unit has two (2) 15,000 BTUH burners with a cabinet and two single drawers below. Includes stainless steel cover.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Built-In |
| Color: | Stainless steel |
| Number of Burners: | Two |
| Maximum BTUs: | 30,000 |
| Ignition System: | Battery |
Dimensions:
| Overall Height: | 36.039" |
| Overall Width: | 21.562" |
| Overall Depth: | 26.44" |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |























