
Original: $3,279.00
-65%$3,279.00
$1,147.65The Story
Crown Verity cold water portable spacesaver sink featuring stainless steel construction, a lockable access door and now includes a Pump Saver foot switch.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Electric |
| Water: | Cold |
| Design: | Square |
| Bowl(s): | Single |
| Material: | Stainless Steel |
| Faucet Hole(s): | 1 |
| Faucet Included: | Yes |
| Warranty: | 1 Year Parts and Labor Limited Warranty |
Sink Dimensions:
| Length: | 14" |
| Width: | 12" |
| Depth: | 6" |
Overall Dimensions:
| Height: | 47.75" |
| Width: | 24" |
| Depth: | 25.25" |
| Weight: | 139.99 lbs |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |
| Spec Sheet: | Link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Crown Verity cold water portable spacesaver sink featuring stainless steel construction, a lockable access door and now includes a Pump Saver foot switch.
Features:
|
|
Specifications:
| Type: | Electric |
| Water: | Cold |
| Design: | Square |
| Bowl(s): | Single |
| Material: | Stainless Steel |
| Faucet Hole(s): | 1 |
| Faucet Included: | Yes |
| Warranty: | 1 Year Parts and Labor Limited Warranty |
Sink Dimensions:
| Length: | 14" |
| Width: | 12" |
| Depth: | 6" |
Overall Dimensions:
| Height: | 47.75" |
| Width: | 24" |
| Depth: | 25.25" |
| Weight: | 139.99 lbs |
Documents:
| Owner's Manual: | Link |
| Spec Sheet: | Link |























