Original: $575.00
-65%$575.00
$201.25The Story
The Dyson TP07 purifier combine intelligent sensing with an advanced HEPA filtration system that captures gases and 99.97% of particles as small as 0.3 microns. And Dyson purifiers have powerful Air Multiplier technology to purify the whole room.
Features:
|
|
What's Included:
|
|
Specifications:
| Airflow at Max. Setting: | 290 l/s |
| Oscillation/Angle: | 350 Degrees |
| # of Speed Settings: | 10 |
| HEPA Filter: | Glass HEPA Media |
| Sound Level: | 61.5 Decibel |
| Cord Length: | 1.8 m |
| Warranty: | 1 Year |
Dimensions:
| Height: | 1050 mm |
| Width: | 204 mm |
| Length: | 120 mm |
| Weight: | 4.99 kg |
| Amp Diameter: | 204 mm |
| Amp Width: | 205 mm |
| Base Diameter w/ Plate: | 220 mm |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The Dyson TP07 purifier combine intelligent sensing with an advanced HEPA filtration system that captures gases and 99.97% of particles as small as 0.3 microns. And Dyson purifiers have powerful Air Multiplier technology to purify the whole room.
Features:
|
|
What's Included:
|
|
Specifications:
| Airflow at Max. Setting: | 290 l/s |
| Oscillation/Angle: | 350 Degrees |
| # of Speed Settings: | 10 |
| HEPA Filter: | Glass HEPA Media |
| Sound Level: | 61.5 Decibel |
| Cord Length: | 1.8 m |
| Warranty: | 1 Year |
Dimensions:
| Height: | 1050 mm |
| Width: | 204 mm |
| Length: | 120 mm |
| Weight: | 4.99 kg |
| Amp Diameter: | 204 mm |
| Amp Width: | 205 mm |
| Base Diameter w/ Plate: | 220 mm |






















