The Story
Corner for MODULO - backboards
Features:
|
|
Specifications:
| Usage: | Indoor/Outdoor |
| Primary Construction Material: | Galvanized steel thermocoated and Stainless Steel |
| Finish Material: | Cargo Gray/Black and Stainless Steel |
| Warranty: | 2 years |
Dimensions:
| Height: | 3.94" |
| Width: | 23.64" |
| Depth: | 23.64" |
| Weight: | 23.15 lbs |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Corner for MODULO - backboards
Features:
|
|
Specifications:
| Usage: | Indoor/Outdoor |
| Primary Construction Material: | Galvanized steel thermocoated and Stainless Steel |
| Finish Material: | Cargo Gray/Black and Stainless Steel |
| Warranty: | 2 years |
Dimensions:
| Height: | 3.94" |
| Width: | 23.64" |
| Depth: | 23.64" |
| Weight: | 23.15 lbs |






















