The Story
Fontana Forni Portable Pizza Desk.
Features:
|
|
Specifications:
| Primary Construction Material: | 304 Stainless Steel Top |
| Tool Holder: | Four Spaces |
| Upper Surface Dimensions: | 70.8" x 35.4" |
| Lower Storage Dimensions: | 63.5" x 35.4" |
| Warranty: | 2 Year Manufacturer Defect |
Assembled Dimensions:
| Height: | 36.2" |
| Width: | 77.5" |
| Depth: | 35.4" |
| Weight: | 198 lb. |
Documents:
| Spec Sheet: | Link |
| Assembly Instructions: | Link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Fontana Forni Portable Pizza Desk.
Features:
|
|
Specifications:
| Primary Construction Material: | 304 Stainless Steel Top |
| Tool Holder: | Four Spaces |
| Upper Surface Dimensions: | 70.8" x 35.4" |
| Lower Storage Dimensions: | 63.5" x 35.4" |
| Warranty: | 2 Year Manufacturer Defect |
Assembled Dimensions:
| Height: | 36.2" |
| Width: | 77.5" |
| Depth: | 35.4" |
| Weight: | 198 lb. |
Documents:
| Spec Sheet: | Link |
| Assembly Instructions: | Link |















