Original: $8,089.00
-65%$8,089.00
$2,831.15The Story
Our Club Series Grills incorporates two 30 lb. horizontal propane tanks, improving the overall appearance of the grill & allows the unit to be used in a buffet line to serve customers. Heavy duty brackets secure the tanks in place and are designed to make removal/placement of the propane tanks an extremely simple process.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane |
| Number of Burners: | 8 |
| Max Burner BTU: | 129,000 Btu |
| Cooking Surface: | 58" x 21" |
| Total Cooking Area: | 1,218 sq. in. |
Dimensions:
| Height: | 36" |
| Length: | 69" |
| Depth: | 28" |
| Weight: | 286 lbs |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Our Club Series Grills incorporates two 30 lb. horizontal propane tanks, improving the overall appearance of the grill & allows the unit to be used in a buffet line to serve customers. Heavy duty brackets secure the tanks in place and are designed to make removal/placement of the propane tanks an extremely simple process.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane |
| Number of Burners: | 8 |
| Max Burner BTU: | 129,000 Btu |
| Cooking Surface: | 58" x 21" |
| Total Cooking Area: | 1,218 sq. in. |
Dimensions:
| Height: | 36" |
| Length: | 69" |
| Depth: | 28" |
| Weight: | 286 lbs |





















