🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Select Size
From $8,761.00
Crown Verity 60" Mobile Club Grill—
$8,761.00
The Story
We have delivered what you have been asking for. Ideal for the large caterer, golf club or hotel. This grill includes everything you need in one complete package. All options and accessories are available for this model. Also available in a 72" model.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane |
| Number of Burners: | 8 |
| Max Burner BTU: | 129,000 Btu |
| Cooking Surface: | 58" x 21" |
| Total Cooking Area: | 1,218 sq. in. |
Dimensions:
| Height: | 36" 46" (With Optional WindGuard) 52" (With Optional RollDome) |
| Length: | 69" |
| Depth: | 28" |
| Weight: | 398 lbs |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
We have delivered what you have been asking for. Ideal for the large caterer, golf club or hotel. This grill includes everything you need in one complete package. All options and accessories are available for this model. Also available in a 72" model.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane |
| Number of Burners: | 8 |
| Max Burner BTU: | 129,000 Btu |
| Cooking Surface: | 58" x 21" |
| Total Cooking Area: | 1,218 sq. in. |
Dimensions:
| Height: | 36" 46" (With Optional WindGuard) 52" (With Optional RollDome) |
| Length: | 69" |
| Depth: | 28" |
| Weight: | 398 lbs |





















