Original: $899.00
-65%$899.00
$314.65The Story
The Broil King Imperial S 200 Range Burner features 2 range burners each with individual illuminated control knobs, cast iron trivets, electronic igniter, and stainless steel ignition switch.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane / Natural Gas |
| # Burners: | 2 Range Burners |
| Burner BTUs: | 26,000 |
| Warranty: | Limited Lifetime on Cook box 15 Years Top to Bottom |
Assembled Dimensions:
| Height: | 12.7" |
| Width: | 17.7" |
| Depth: | 24.8" |
Documents:
| Build Dimensions: | Link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
The Broil King Imperial S 200 Range Burner features 2 range burners each with individual illuminated control knobs, cast iron trivets, electronic igniter, and stainless steel ignition switch.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Propane / Natural Gas |
| # Burners: | 2 Range Burners |
| Burner BTUs: | 26,000 |
| Warranty: | Limited Lifetime on Cook box 15 Years Top to Bottom |
Assembled Dimensions:
| Height: | 12.7" |
| Width: | 17.7" |
| Depth: | 24.8" |
Documents:
| Build Dimensions: | Link |

























