Original: $949.00
-65%$949.00
$332.15The Story
Designed to fit perfectly under your Built-in Grill, DCS Access Doors are a simple storage solution for grilling essentials. They include a convenient condiment shelf built into the door.
Features:
|
|
Specifications:
| Material: | 304 Grade Stainless Steel |
| Warranty: | 2 Years parts and labour / 5 Years stainless steel assemblies (material only) |
Assembled Dimensions:
| Height: | 21 7/8" |
| Width: | 35 15/16" |
| Depth: | 6 1/4" |
Cutout Dimensions:
| Height (Flush): | 22 1/16" |
| Width (Flush): | 36 3/16" |
| Height (Proud): | 20" |
| Width (Proud): | 34" |
Documents:
| Installation Guide: | Link |
Description
Designed to fit perfectly under your Built-in Grill, DCS Access Doors are a simple storage solution for grilling essentials. They include a convenient condiment shelf built into the door.
Features:
|
|
Specifications:
| Material: | 304 Grade Stainless Steel |
| Warranty: | 2 Years parts and labour / 5 Years stainless steel assemblies (material only) |
Assembled Dimensions:
| Height: | 21 7/8" |
| Width: | 35 15/16" |
| Depth: | 6 1/4" |
Cutout Dimensions:
| Height (Flush): | 22 1/16" |
| Width (Flush): | 36 3/16" |
| Height (Proud): | 20" |
| Width (Proud): | 34" |
Documents:
| Installation Guide: | Link |

























