Original: $5,319.00
-65%$5,319.00
$1,861.65The Story
Designed for your outdoor kitchen or bar, this large refrigerator has plenty of space for stocking cold beverages.
Features:
|
|
Specifications:
| Capacity: | 5.3 cu. ft. |
| Full Width Door Rack: | 2 |
| Half Width Door Rack: | 1 |
| Digital Temperature Control Panel: | Included |
| Door Alarm: | Included |
| Supply Frequency: | 60Hz |
| Supply Voltage: | 110-120V |
| Annual Energy Consumption: | 186 kWh |
| Energy Star Certified: | Yes |
| Cantilever Shelves: | 3 |
| Finish: | 304 Stainless Steel |
| Warranty: | 2 Years Parts & Labour / 5 Years Sealed System Parts |
Dimensions:
| Height: | 33-3/4" - 34-3/4" |
| Width: | 23-7/8" |
| Depth: | 23-23/32" |
| Packaged Weight: | 124 lb. |
Documents:
| Quick Reference Guide: | Link |
| User & Install Guide: | Link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Designed for your outdoor kitchen or bar, this large refrigerator has plenty of space for stocking cold beverages.
Features:
|
|
Specifications:
| Capacity: | 5.3 cu. ft. |
| Full Width Door Rack: | 2 |
| Half Width Door Rack: | 1 |
| Digital Temperature Control Panel: | Included |
| Door Alarm: | Included |
| Supply Frequency: | 60Hz |
| Supply Voltage: | 110-120V |
| Annual Energy Consumption: | 186 kWh |
| Energy Star Certified: | Yes |
| Cantilever Shelves: | 3 |
| Finish: | 304 Stainless Steel |
| Warranty: | 2 Years Parts & Labour / 5 Years Sealed System Parts |
Dimensions:
| Height: | 33-3/4" - 34-3/4" |
| Width: | 23-7/8" |
| Depth: | 23-23/32" |
| Packaged Weight: | 124 lb. |
Documents:
| Quick Reference Guide: | Link |
| User & Install Guide: | Link |























