Original: $6,499.00
-65%$6,499.00
$2,274.65The Story
Formerly known as "Le Griddle", Fusion griddles are the original innovative design, trusted for unmatched quality and powerful cooking performance.
Fusion GFE160 4-Burner Gas Griddle
Griddle only. Accessories such as lids / shelves / carts / etc. sold separately.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Natural Gas or Propane Gas |
| Number of Main Burners: | 4 |
| Max Burner BTU: | 36,000 BTU's |
| Warranty: | Lifetime Warranty against perforation of stainless steel |
| Warranty (Burner): | 5 Years |
| Warranty (Parts): | 1 Year |
Dimensions:
| Height: | 8" |
| Width: | 61 3/4" |
| Depth: | 17 1/2" |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
Formerly known as "Le Griddle", Fusion griddles are the original innovative design, trusted for unmatched quality and powerful cooking performance.
Fusion GFE160 4-Burner Gas Griddle
Griddle only. Accessories such as lids / shelves / carts / etc. sold separately.
Features:
|
|
Specifications:
| Fuel Type: | Natural Gas or Propane Gas |
| Number of Main Burners: | 4 |
| Max Burner BTU: | 36,000 BTU's |
| Warranty: | Lifetime Warranty against perforation of stainless steel |
| Warranty (Burner): | 5 Years |
| Warranty (Parts): | 1 Year |
Dimensions:
| Height: | 8" |
| Width: | 61 3/4" |
| Depth: | 17 1/2" |























